Zapraszamy serdecznie przedstawicieli mediów do wzięcia udziału w konferencji prasowej dotyczącej II Weekendu na Szlaku Piastowskim pt. Życie codzienne w piastowskim grodzie. Podczas spotkania omówiony zostanie program wydarzeń i będzie można zadać pytania organizatorom.

Spotkanie organizowane jest 27 kwietnia o godzinie 10.00  w Pałacu Górków na ulicy Wodnej 27.

Równocześnie zachęcamy do wzięcia udziału w Weekendzie na Szlaku Piastowskim.

Szczegółowy program wydarzeń w całej Wielkopolsce znajdą Państwo tutaj.

 

Szczególnie polecamy oczywiście nasze inicjatywy 🙂

Co proponuje Muzeum Archeologiczne w Poznaniu?

Sobota 6 maja 2017 r.; godz. 10.00-17.00

wstęp bezpłatny

Narzekasz na szkołę, brak wolnego czasu i korki w mieście? Chcesz od tego uciec?  Mamy dla Ciebie wyjście! Zabierzmy Cię w podróż do czasów piastowskich, w realia średniowiecznego grodu. Rozwiązując zagadki będziesz mógł się przekonać, czy wolisz żyć we współczesnym mieście, czy też może chciałbyś przenieść się na łono natury do średniowiecznego grodu.

Gra rodzinna dla dzieci 8-12 lat z rodzicami – cały dzień

Gra rodzinna dla dzieci w wieku 4-8 lat z rodzicami – cały dzień

Wycieczka archeologicznym tropem

Zwiedzanie wystawy „Tu powstała Polska” (wstęp bezpłatny) po zwiedzeniu wystaw w Genius loci. Zbiórka o godzinie 13.00 w Rezerwacie na ulicy Posadzego 3 i przejście po zwiedzeniu ekspozycji Rezerwatu na ulicę Wodną 27 na wystawę „Tu Powstała Polska”.

 

Co Proponuje Rezerwat Archeologiczny Genius loci?

 

Sobota, 6 maja

Zapraszamy na wycieczkę „Archeologicznym tropem”. Wraz z przewodnikiem-archeologiem będzie można zwiedzić ekspozycje Rezerwatu, a następnie wystawę „Tu powstała Polska” w Muzeum Archeologicznym przy ulicy Wodnej. Zbiórka o godzinie 13.00 w rezerwacie.

Obowiązują bilety wstępu: 4 zł ulgowy, 6 zł normalny, 10 zł rodzinny.

Niedziela, 7 maja

W godzinach 10-15.00 zapraszamy na „Foto sesję u Piastów”.

Zachęcamy aby przenieść się w czasie o 1000 lat wstecz i spojrzeć na siebie z tej perspektywy – kim byśmy byli i jak byśmy wyglądali, gdyby przyszło nam urodzić się w X wieku? Przez cały dzień zapraszamy wszystkich, którzy chcą posiadać zdjęcie swoje lub swojej rodziny w strojach z czasów pierwszych Piastów i w otoczeniu tysiącletniej historii. Udostępniamy garderobę historyczną, liczne kopie zabytków, broni i sprzętów, aby zwiedzający mogli wykonać sobie fotografię stylizowaną na czasy średniowiecza. Jak bym wyglądał jako woj Mieszka I? Czy do twarzy byłoby mi w długiej, lnianej sukni i kabłączkach skroniowych? Czy biżuteria wczesnośredniowieczna będzie się dobrze na mnie prezentować ? W tę niezwykłą niedzielę można to sprawdzić i udokumentować!

Zapisy na foto sesję od 17.04. 2017 r. pod nr tel. 62 852 21 67 w godzinach pracy rezerwatu lub na adres mailowy: rezerwat@muzarp.poznan.pl

UWAGA! Aby wykonać fotografię stylizowaną na czasy średniowiecza należy pamiętać o zabraniu własnego aparatu fotograficznego lub telefonu.